Domů / Potřebuji něco na / Posílení organismu / S vitamíny

THIAMIN Galmed 50mg 30 tablet


Žádné hodnocení. Kód: 8594058230967 Produktové číslo: 8594058230967
Přípravek obsahující vitamín B1
Výrobce: Galmed a.s.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí.
35,00 Kč , plus doprava
(1,17 Kč/1 ks(tbl))
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
THIAMIN Galmed 50mg 30 tablet

Thiamin Galmed tbl 30x50mg je důležitý pro normální činnost nervového systému, svalů a srdce a současně pro činnost některých enzymů, uplatňuje se při štěpení a zužitkování cukrů a škrobů, které dodávají tělu energii.

Nedostatek v přijímané potravě se projevuje jako nemoc beri-beri. Nejprve se projevuje periferními myopatiemi, vyčerpaností, ztrátou chuti k jídlu. Později se příznaky stupňují, objevují se deprese, podrážděnost a zmatenost jako důsledek neurologických degenerativních změn, degenerace kardiovaskulárního systému a svalů, otoky. U chronických alkoholiků se nedostatek thiaminu často projeví jako Wernickeova encefalopatie či Korsakovova psychóza.

V našich zeměpisných šířkách je nedostatek vitamínu B1 vzácný. Beri-beri je způsobena dlouhodobou konzumací potravy bohaté na sacharidy ale chudou na thiamin, jako je loupaná rýže, bílá mouka a rafinovaný cukr.Vitamin B1 je rozpustný ve vodě a je vylučován močí. Předávkování je proto téměř vyloučeno.

 

Thiamin přispívá:

  • k normálnímu energetickému metabolismu
  • k normální činnosti nervové soustavy
  • k normální psychické činnosti
  • k normální činnosti srdce
  •  

Doporučené dávkování: Dospělí užívají 1 tabletu 1 - 3 x denně, dospívající ½ - 1 tableta denně.

 

Složení: plnidlo hydrogenfosforečnan vápenatý, thiamin hydrochlorid (vitamin B1), plnidlo polydextroza, protispékavá látka stearan hořečnatý

 

Upozornění: Není vhodný pro děti do 14 let. Uchovávejte mimo dosah dětí, při teplotě do 25 °C na tmavém a suchém místě. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek nepoužívejte jako náhradu pestré stravy.

 

Balení: 30 tablet

 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.