Domů / Potřebuji něco na / Hlava a krk / Do nosu

FLIXONASE 50mcg/ dáv nosní sprej


Žádné hodnocení. Kód: 3363588 Produktové číslo: 8596149000725 SUKL 0173423 Kód SÚKL 0173423
Nosní sprej pro dospělé pro léčbu alergické rýmy
Dostupnost: Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
Zlevněno z 349,00 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 299,00 Kč , plus doprava
(4,98 Kč/1 ks)
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
FLIXONASE 50mcg/ dáv nosní sprej

 

Flixonase je indikován u dospělých ve věku 18 let a starších.

Tento léčivý přípravek poskytuje symptomatickou léčbu alergické rinitidy, která vzniká v důsledku senné rýmy nebo jiných vzdušných alergenů (jako jsou prachoví roztoči, spory plísní nebo zvířecí srst).

 

Dávkování a způsob podání

Dávkování: Dospělí ve věku 18 let a v íce :

Dva vstřiky do každé nosní dírky jednou denně (200 mikrogramů flutikason-propionátu), nejlépe ráno. V případě závažných příznaků může být nutné podat dva vstřiky do každé nosní dírky dvakrát denně, avšak pouze krátkodobě. Jakmile se podaří příznaky zvládnout, je možné používat udržovací dávku jeden vstřik do každé nosní dírky jednou denně. Jestliže se příznaky znovu objeví, dávku je možné odpovídajícím způsobem zvýšit. Je třeba použít nejnižší dávku, při které je dosaženo účinné kontroly příznaků.

Maximální denní dávka nemá překročit čtyři vstřiky do každé nosní dírky.

U některých pacientů nemusí být během prvních několika dnů dosaženo plného účinku léčby, a proto může být nutné léčbu pacientů s anamnézou sezónní alergické rýmy zahájit několik dnů před očekávaným začátkem sezóny pylů tak, aby nedošlo k rozvoji příznaků. Aby bylo dosaženo plného účinku, doporučuje se pravidelné používání. Léčba nemá přesáhnout dobu expozice alergenům.

Maximálního účinku může být dosaženo až po 3 – 4 dnech trvalého používání.

Starší pacienti:

Používá se obvyklá dávka pro dospělé.

Pediatrická populace:

Z důvodu nedostatečné zkušenosti se nosní sprej nemá používat u dětí a dospívajících mladších 18 let.

Způsob podání:

Pouze nosní podání. Nesmí se podat do očí nebo úst. Před použitím jemně protřepejte.

Před prvním použitím nové lahvičky, nebo pokud nebyla lahvička po nějakou dobu používána, je třeba ji připravit opakovaným stlačováním a uvolňováním až do vzniku jemné mlhy.

Sprej se používá tak, že se tryska vloží do jedné z nosních dírek, přičemž druhá se uzavře a zajistí se, aby tryska směřovala mimo nosní septum. Sprej se aplikuje do nosní dírky při vdechu a poté se vydechne ústy.

 

Kontraindikace

 

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku

 

Zvláštní upozornění

 

Léčbu je třeba ukončit nebo se poradit s lékařem, pokud během 7 dnů nedojde ke zlepšení.

S lékařem je třeba se rovněž poradit, pokud se příznaky zlepšily, ale nejsou ještě úplně zvládnuté. Tento léčivý přípravek není vhodné používat po dobu delší než 3 měsíce bez konzultace s lékařem. Před zahájením léčby je nutná konzultace s lékařem u pacientů:

  • souběžně užívajících jiné léčivé přípravky obsahující kortikosteroidy, jako jsou tablety, krémy, masti, léčivé přípravky k léčbě astmatu, podobné nosní spreje nebo oční / nosní kapky;

  • s infekcí v nosní dutině nebo sinusech;

  • kteří v nedávné době proděli operaci nosu nebo mají problémy s vřídky v nose.

Léčba vyššími dávkami nosních kortikosteroidů, než jsou doporučené dávky, může vést ke klinicky závažné adrenální supresi. Při používaní vyšších dávek než doporučených, je třeba zvážit pokrytí systémovými kortikosteroidy v době zvýšené zátěže nebo plánované operace.

Mohou se objevit významné interakce mezi flutikason-propionátem a silnými inhibitory systému cytochromu P450 3A4, např. ketokonazolem a inhibitory proteáz, jako je ritonavir. To může vést ke zvýšené systémové expozici flutikason-propionátu

Mohou se objevit systémové účinky nosních kortikosteroidů, obzvláště pokud jsou dlouhodobě podávány vysoké dávky. Pravděpodobnost výskytu těchto účinků je mnohem nižší než u perorálních kortikosteoridů a může se u různých pacientů a u různých přípravků obsahujících kortikosteroidy lišit. Mezi potenciální

systémové účinky patří Cushingův syndrom, cushingoidní rysy, suprese adrenální funkce, retardace růstu u dětí a dospívajících, katarakta, glaukom a vzácněji snížení minerální denzity kostí, účinky na metabolismus glukózy a řada psychologických účinků a účinků na chování, včetně psychomotorické hyperaktivity, poruch spánku, úzkosti, deprese nebo agresivity (obzvláště u dětí).

Obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobovat podráždění a, obzvláště při dlouhodobém použití, edém nosní sliznice

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.