Domů / Potřebuji něco na / Břicho / Proti zácpě

ČAJ SENNÝ LIST Megafyt 50g


Žádné hodnocení. Kód: 8594003076244 Produktové číslo: 8594003076244
Podpůrný prostředek při funkční zácpě, vhodný zejména pro akutní vyprázdnění střev.
Výrobce: Megafyt Pharma s.r.o.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
39,00 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
ČAJ SENNÝ LIST Megafyt 50g

SENNOVÝ LIST
Sennae folium
Léčivý čaj
Perorální podání

Složení

Sennae folium 50 g.

Použití

Rostlinný léčivý přípravek určený ke krátkodobé léčbě funkční zácpy.

Příprava a dávkování

1 čajová lžička (1 g sennových listů) se přelije 0,25 l vroucí vody, nechá se 15 min vyluhovat a pak se scedí. Čaj se pije teplý 1x denně nejlépe na noc. Většinou postačí užívat čaj dvakrát až třikrát týdně.

Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Účinek nastává za 8 až 12 hodin.

Přípravek je určen pouze ke krátkodobému užívání po dobu jednoho až dvou týdnů. Pokud u Vás příznaky onemocnění při používání rostlinného přípravku přetrvávají, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 1-2 týdny.

Kontraindikace

Neužívejte při přecitlivělosti na sennový list.

Dále neužívejte při neprůchodnosti a/nebo ochablosti či zúžení střev, průjmových onemocněních, náhlých příhodách břišních, zánětlivých onemocněních střev (např. Crohnova choroba, ulcerózní kolitida (zánět tlustého střeva doprovázený tvorbou vředů), bolestech břicha neznámého původu, ztrátách tekutin a elektrolytů.

Léčivý čaj není určen pro podávání dětem do 12 let.

Nežádoucí účinky

Jen velmi zřídka může přípravek vyvolat reakce z přecitlivělosti (svědění, kopřivka, zarudnutí pokožky).

Přípravek může vyvolat křečovité bolesti břicha a vodnatou stolici, zejména u pacientů s dráždivým tračníkem. Tyto příznaky se však také projevují při předávkování. V těchto případech je nutné snížit dávku.

Chronické užívání přípravku může vést k narušení rovnováhy hladiny vody a elektrolytů, zejména draslíku.

Také se může objevit albumin (krevní bílkovina) a krev v moči. V průběhu užívání přípravku může dojít ke změně barvy moči (žluté nebo červenohnědé zbarvení, závislé na hodnotě pH), které však není klinicky významné a spontánně odezní.

Dlouhodobé podávání může vyvolat pigmentaci (zbarvení) střevní sliznice (pseudomelanosis coli), která obvykle ustupuje po vysazení přípravku.

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41, Praha 10, webové stránky: ww.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
Nahlášením nežádoucího účinku můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

Interakce

Dlouhodobé užívání přípravku snižuje hladinu draslíku v krvi, což může zvyšovat účinek srdečních glykosidů (léky užívané u srdečního selhání) a ovlivnit účinek antiarytmik (léků užívaných při poruchách srdečního rytmu). Při současném užívání adrenokortikoidů (hormony kůry nadledvin), diuretik (léky zvyšující tvorbu a vylučování moči) nebo lékořice se může zvýšit tato nerovnováha elektrolytů.

Upozornění

Pokud je u Vás nezbytné užívat laxativum (projímadlo) každý den, vyhledejte lékaře, neboť je nezbytné vyšetřit příčinu zácpy. Je třeba se vyhnout dlouhodobému užívání projímadel, protože užívání po dobu delší, než jej doporučeno, může vést k poruše funkce střev a k závislosti na projímadlech.

U pacientů s onemocněním ledvin může podávání přípravku způsobit nerovnováhu hladiny elektrolytů, užívání sennového listu proto konzultujte s lékařem.

Pokud užíváte srdeční glykosidy (digoxin), antiarytmika (léky proti poruchám srdečního rytmu; např. amiodaron, verapamil apod.), diuretika, adrenokortikoidy nebo přípravky obsahující lékořici, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat sennový list.

Jestliže trpíte chronickou zácpou či jinými nediagnostikovanými zažívacími obtížemi (např. bolesti břicha, nevolnost, zvracení), konzultujte podávání přípravku s lékařem, neboť tyto příznaky mohou být známkou závažných zdravotních potíží (neprůchodnosti střev).

Sennový list je vhodné užívat pouze pokud není možné dosáhnout zlepšení obtíží změnou životního stylu (změna stravovacích návyků, tzn. příjem většího množství vlákniny a tekutin; zvýšení tělesného pohybu) nebo podáváním objemových projímadel.

U pacientů trpících inkontinencí (neschopnost udržet stolici), je nutno častěji vyměňovat hygienické vložky, aby se zabránilo dlouhodobému kontaktu pokožky se stolicí.

V období těhotenství a kojení se nedoporučuje čaj užívat.

Sennový list nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za "Použitelné do". Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Uchovávání

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte v suchu, při teplotě do 25 °C.

Hmotnost

50 g.

Registrační číslo
94/985/97-C

Výrobce a držitel rozhodnutí o registraci

Megafyt Pharma s. r. o., U Elektrárny 516, 252 46 Vrané nad Vltavou, Česká republika

Informace v Braillově písmu na obalu
Sennový list

Datum poslední revize textu: 17.2.2016.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.